KORWiN – Gniezno organizuje referendum lokalne

KORWiN – Gniezno organizuje referendum lokalne
źródło: www.Gniezno24.com / Rafał Wichniewicz

źródło: www.Gniezno24.com / Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele partii KORWiN z Gniezna zorganizowali we wtorek, 14 lipca br., konferencję prasową na której przedstawili zgromadzonym dziennikarzom pomysł organizacji referendum lokalnego, podczas którego mieszkańcy mieliby opowiedzieć się za lub przeciw likwidacji Straży Miejskiej i stref płatnego parkowania.

Przemysław Gronek, lider lokalnych struktur, motywował pomysł likwidacji SM w następujący sposób:

Straż Miejska została w wielu miastach już zlikwidowana, a jej formuła się już dawno wyczerpała. Stanowi jedynie koszt i obciążenie dla miasta Gniezna. W 2014 roku koszt łączny wynósł prawie półtora miliona złotych, a więc jest to obciążenie, które mogłoby zostać lepiej spożytkowane

O pomyśle likwidacji płatnych miejsc parkingowych Przemysław Gronek wypowiedział się tak:

Chcielibyśmy, aby została usunięta, gdyż jest to kolejny podatek nakładany na obywateli. To nie są małe opłaty. Większą korzyścią byłoby jej zlikwidowanie i ożywienie centrum.

Korwiniści z Gniezna liczą na to, że pomoc w zebraniu odpowiedniej ilości podpisów poparcia zaproponują inne organizacje działające na teranie miasta. Dotychczas pomoc zadeklarowali m.in. Gnieźnieńscy Patrioci. Działacze partii KORWiN z Gniezna liczą także na to, że znajdą się jeszcze osoby, które zaproponują inne pytania, które można będzie zadać podczas ewentualnego referendum.

W najbliższy czwartek konferencje w podobnej sprawie organizują inne struktury partii z Okręgu 37: Turek i Koło.

komentarzy 21

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *